15 czerwca - Dęby Katyńskie

Bohaterowie uczczeni 15 czerwca 2010 roku, podczas uroczystości "Katyń - ocalić od zapomnienia":

Porucznik Stanisław Wyganowski, Charków

Nadkomendant Policji Państwowej Wacław Kruziewicz, Twer

Komendant PP Kazimierz Bala, Twer

Aspirant PP Jan Banaszek, Twer

Aspirant PP Stefan Bańkowski, Twer

Aspirant PP Franciszek Jaworowski, Twer

Aspirant  PP Franciszek Kamieńczyk, Twer

Aspirant PP Jan Karczewski, Twer

Aspirant PP Ludwik Kazimierski, Twer

Aspirant PP Jakub Kuchta, Twer

Pochodzą z Sokołowa Podlaskiego, z powiatu sokołowskiego. Dziesięć dębów symbolizuje ich życie, wartości, którym życie swe poświęcili. Dęby stały się symbolem dla wszystkich sokołowian i mieszkańców powiatu uczestniczących w mszy sprawowanej między innymi przez biskupa drohiczyńskiego - Antoniego Pacyfika Dydycza, księdza proboszcza Stanisława Falkowskiego - odznaczonego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (który przy kościele w Niecieczy także sadził dęby ku czci poległych w Katyniu) i absolwenta I Liceum - księdza profesora Marcina Składanowskiego, podczas konkatedralnej uroczystości. Program "Katyń - ocalić od zapomnienia" został zainicjowany w roku 2008, przez stowarzyszenie Parafiada, pijara - ojca Józefa Jońca. Wśród gości był między innymi zaprzyjaźniony z I Liceum żołnierz Armii Krajowej - Stanisław Jagiełło, reprezentujący Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i sokołowskich Sybiraków, a także przedstawiciele Golgoty Wschodu, którzy przywieźli na uroczystość obraz Matki Bożej Katyńskiej. Ważne słowa wygłosili między innymi przedstawiciele rodzin zamordowanych - pani Barbara z Wyganowskich Jabłońska oraz syn Jana Banaszka.

Podziękowania od społeczności szkolnej, dla uczniów I Liceum, za działalność wolontariacką i reprezentowanie szkoły:

Sylwii Bożek, Dominiki Bukowickiej, Przemysława Fąka, Pauliny Jurczak, Kacpra Krusiewcza, Aleksandra Malinowskiego, Patrycji Michałowskiej, Alicji Minarczuk, Pauliny Nowotniak, Emilii Pietrzykowskiej, Oliwii Pietrzykowskiej, Sylwii Romańczuk, Michała Sękala, Sylwii Siwińskiej, Łukasza Szajko, Bartłomieja Walczuka, Marty Winczaruk, Agnieszki Woźniak, Huberta Wróblewskiego.