31 marca - duchowa adopcja

We środę, 31 marca, podobnie jak w latach ubiegłych, 160 uczniów naszego liceum podjęło zobowiązanie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Podczas uroczystej liturgii sprawowanej w kościele Salezjanów przez ks. Marcina Jędrzejewskiego, katechetę naszej szkoły, uczniowie złożyli przyrzeczenie codziennej modlitwy (specjalnej formuły oraz jednej tajemnicy różańca świętego), a także ofiarowania dobrego uczynku w intencji nienarodzonego dziecka, którego życie jest zagrożone. Modlitwa ta trwać będzie przez dziewięć miesięcy.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego wraz z programem Adopcja na Odległość oraz działaniami charytatywnymi prowadzonymi przez szkolne koło Caritas i samorząd uczniowski, stanowią jeden z programów wychowawczych naszej szkoły pt."Bronimy Życia".

W ten sposób pragniemy także budować żywy, a przez to niezniszczalny, pomnik pamięci Jana Pawła II - papieża całym sercem zaangażowanego w obronę życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.