2020-03-02 ABITURIENCI 2020

Drodzy Nauczyciele

Mimo nietypowej, niecodziennej sytuacji chcielibyśmy, w imieniu całej klasy trzeciej humanistycznej podziękować Państwu za trzy lata nauki w I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim.

Dla większości z nas okres szkoły średniej był czasem trudnym, wymagającym, ale także kształtującym nasze osobowości i charaktery. W liceum dorastaliśmy i uczyliśmy się nie tylko przedmiotów szkolnych, ale także współpracy z innymi i szacunku dla siebie nawzajem. Mamy świadomość, że nie zawsze nasze zachowanie i postawa zasługiwały na aprobatę. Niejednokrotnie ulegaliśmy zmęczeniu, emocjom, czy brakowi motywacji do angażowania się w sprawy związane z lekcjami. Zawsze mogliśmy jednak liczyć na Państwa pomoc, wyrozumiałość, cierpliwość i wielkie serca. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni; nie zapomnimy skali trudu i poświęcenia, jakich nieraz wymagały od Państwa różne sytuacje i problemy.

Przepraszamy za wszystkie błędy i nieodpowiednie zachowania, które przez te trzy lata zdarzyły się każdemu z nas. Mamy nadzieję, że zapamiętają nas Państwo w momentach radości, zaangażowania i pasji, które zostały obudzone i wypielęgnowane w naszej szkole.

Szczególne podziękowania chcielibyśmy skierować do Dyrekcji: Pani Teresy Oliwińskiej i Pani Moniki Pasik. Wiele obowiązków związanych z zarządzaniem całą szkołą nie sprawiły bowiem, że nasze problemy i pytania były odkładane na dalszy plan. Zawsze mogliśmy zwrócić się po pomoc, wyjaśnić wątpliwości. Nie spotykaliśmy się z odmową, ale żywym zaangażowaniem i ogromną uwagą przykuwaną do kształtowania naszej sytuacji. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdą pomoc i okazaną uwagę.

Wyrazy wdzięczności pragniemy również złożyć naszej wychowawczyni, Pani Agnieszce Babickiej. Mimo krótkiego czasu współpracy, bardzo doceniamy Pani pomoc i opiekę. Wielokrotnie przekonaliśmy się bowiem, że nie jesteśmy dla Pani obojętni, a wsparcie otrzymywane w ważnych dla nas kwestiach było niezwykle cenne. Dziękujemy!

Chcielibyśmy także zwrócić się do nauczycieli naszych przedmiotów kierunkowych i maturalnych: Pani Anny Kuryłek, Pani Izabeli Staręgi, Pani Elżbiety Frączek, Pani Beaty Małko-Gul, Pani Anny Burzyńskiej, Pani Wiesławy Witkowskiej, Pani Ewy Skarżyńskiej i Pana Jana Niemirki. Wiemy, że odpowiednie przygotowanie nas do egzaminu dojrzałości wymagało od Państwa ogromu pracy i trudu, również poza szkołą, w czasie wolnym. Jesteśmy ogromnie wdzięczni i doceniamy każdy wysiłek włożony w jak najlepsze przygotowanie nas do matury.

Mamy świadomość, że przed nami bardzo wymagający czas. Nasza przyszłość w obecnej sytuacji jest niepewna i trudna do przewidzenia. Wiemy, że przed nami jeszcze mnóstwo pracy i trudu, który musimy włożyć w dobre przygotowanie nie tylko do egzaminów, ale także do dorosłego, bardziej samodzielnego życia, które czeka nas po zakończeniu szkoły. Wierzymy jednak, że bagaż doświadczeń i nauka zdobyta w I Liceum pomogą nam i ułatwią radzenie sobie ze wszystkimi sytuacjami, jakie postawi przed nami życie.

Mamy nadzieję, że te skromne podziękowania wyrażą jak najdokładniej nasze uczucia i szacunek do Państwa pracy i poświęcenia. To były niezapomniane, wyjątkowe trzy lata, również dzięki Państwa postawie.

Dziękujemy!

Uczniowie Klasy Trzeciej Humanistycznej