2017-10-24 ABSOLWENT I LICEUM KRZYSZTOF GROMADA

Spotkanie z absolwentem

20 października 2017 uczniowi klas  I A I II A  spotkali się z absolwentem naszego liceum, a obecnie studentem studiów magisterskich na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej - Krzysztofem Gromadą. W czasie nauki w liceum Krzysztof został miedzy innymi laureatem Mazowieckiego Konkursu Fizycznego a także uczestnikiem części doświadczalnej etapu rejonowego Olimpiady Fizycznej.

W czasie spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o przebiegu studiów na Politechnice, wymaganiach przy kwalifikowaniu się na studia a także o przydatności wiedzy wyniesionej z liceum przy kontynuowaniu nauki. Krzysztof podzielił się również swoją wiedzą na temat projektowania 3D i jego praktycznego zastosowania, zapoznał uczniów z innymi niż wykorzystywany w projekcie MAKEITREAL programami do projektowania modeli 3D i wykorzystaniem przez siebie druku 3D do wykonania części do wykonywanej przez siebie frezarki numerycznej.  Krzysztof podzielił się również swoja pasją do konstruowania, czego efektem był wybór kierunku studiów, z których jest bardzo zadowolony a jednym z efektów jest skonstruowana obrabiarka.

Jarosław Krakowski