Adopcja na odległość (30 września)

Publikujemy fragment listu, jaki dostali uczniowie klasy II F otrzymali od siostry Laurenzi i Ian’a – podopiecznego z programu „Adopcja na odległość ”. Niech ten list będzie zachętą i motywacją dla klas pierwszych, które jeszcze nie włączyły się w to piękne dzieło. Pamiętajcie, że możecie zrobić coś dobrego!!!

„Drodzy Przyjaciele,

przyjmijcie pozdrowienia z Kenii, szczególnie ciepłe od dzieci i kadry centrum edukacyjnego w Mutuini. Zakończyliśmy II trymestr nauki o od 4 września, po krótkich wakacjach, uczniowie wracają do szkoły. W ostatnim okresie ceny żywności i przyborów szkolnych poszły w górę (…) Wasza pomoc dosłownie utrzymuje te dzieci przy życiu, bo pochodzą one z najuboższych rodzin, którym trudno związać koniec z końcem.

Dzieci przeważnie wolą rok szkolny od wakacji. chcą być w szkole, bo mogą nauczyć się wielu ciekawych i nowych rzeczy. Soboty i niedziele są dla nich czasem gorszym, be odpoczynku, bo muszą pomagać rodzicom w gospodarstwie, robiąc to często z pustym brzuszkiem (…)W domach rodzinnych nie mają żadnej rozrywki (…)

Ian urodził się w maju 2005 roku. Od urodzenia jest nosicielem wirusa VIH. Kiedy dotarłyśmy do chłopca, był sam w domu, chory, niedożywiony i zaniedbany. Dzięki Wam jest pod naszą stałą opieką, przyjmuje leki, dobrze się uczy i świetnie dogaduje z innymi dziećmi (…)

Kolejny list - tym razem z Nairobi

„Drodzy Opiekunowie adopcyjni,

serdecznie pozdrawiamy z zimnego Nairobi. wielu ludzi myśli, że a Afryce jest zawsze bardzo gorąco. Trudno im uwierzyć, że i tu nakłada się swetry i grube kurtki.

Nie wiem, czy polskie radio i telewizja podają wiadomości z Kenii (…)Sytuacja polityczna jest tu bardzo napięta, a w związku z tym i bezpieczeństwo mieszkańców może być zagrożone.(…) W ubiegłą niedzielę w Garsia zaatakowano kościoły katolicki i protestancki. Zginęło 16 osób a 10 spośród wielu rannych jest w stanie krytycznym. Nie piszę tego aby Was przerażać, ale byście dołączyli do modlących się o pokój w Kenii.

Kończę serdecznymi pozdrowieniami ode mnie, sióstr i dzieci. Dziękujemy za wspaniałomyślność i wsparcie materialne (kilka dni temu otrzymałyśmy kolejną ratę).Dzięki Waszej pomocy dziewczynki, które w czerwcu przystępowały do komunii, miały białe sukienki i buciki oraz zorganizowałyśmy wspólny posiłek w salce parafialnej.

Dziękujemy za modlitwę i wsparcie materialne.

s. Katarzyna Urbańska, 07.2012 r.