Akcja Krwiodawstwa (18 kwietnia)

18 kwietnia 2013 roku odbyła się Akcja Krwiodawstwa pod hasłem

„Krew dla Rafała” zorganizowana przez prezesa PCK w Sokołowie Podlaskim Pana Mieczysława Bogaja i opiekuna Szkolnego Klubu Honorowych Krwiodawców „Młodzi Krwiodawcy” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim Pana Jana Niemirkę
W tym dniu uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespołu Szkół nr 1 im.Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz osoby z powiatu sokołowskiego, w godzinach od 8.30 do 13.30, oddawali honorowo krew.

Akcja odbyła się na terenie Zespołu Szkół Nr 1 w autobusie-ambulansie, który specjalnie w tym celu przyjechał z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

W tym dniu przebadano 69 osób (20 z I LO, 45 z ZS nr 1 oraz 4 osoby z powiatu sokołowskiego), z których 57 oddało krew honorowo (11 z I LO (w tym pani profesor Beata Małko), 44 z ZS nr 1 oraz 2 z powiatu sokołowskiego).

Podsumowując, w Akcji pod hasłem „Krew dla Rafała”, 57 osób oddało honorowo prawie 27 litrów krwi. Akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Wszyscy krwiodawcy byli zadowoleni z możliwości niesienia pomocy innym.

Jan Niemirka