KRONIKA

Akcja "Sprzątanie Świata" (18 września)

.


Clean up the World


 

Akcja „Sprzątanie Świata” wywodzi się z Australii, gdzie została zainicjowana przez Ina Kiernana i po raz pierwszy odbyła się w 1989r. Jest to międzynarodowa kampania, która odbywa się w trzeci  weekend września. W naszym kraju zapoczątkowana została 5 lat później przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz, która koordynuje działalność Fundacji Nasza Ziemia.

Celem tej akcji jest edukacja odpadowa, promowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Ponadto przedsięwzięcie te ma wzmacniać świadomość ekologiczną społeczeństw i ich odpowiedzialność za otaczające środowisko. Z tego powodu co roku organizowane są różnego rodzaju konkursy plastyczne, wystawy bądź akcje sadzenia drzew i krzewów.

21 września 2015  klasa IIF, jako profil o rozszerzonej geografii, wraz z Panią Moniką Pasik i Panią Katarzyną Skibniewską, udała się na akcję „Sprzątanie Świata”. Wyszliśmy spod szkoły i udaliśmy się na ul. Łowiecką. Jednakże nasze sprzątanie zaczęliśmy od ul. Jana Pawła II. Z każdą minutą worki napełniały się coraz bardziej. Staraliśmy się oczyścić przeznaczoną nam część miasta, jak najlepiej potrafiliśmy.

Bardzo cieszymy się,  że to właśnie nasza klasa została wybrana do tak ważnego zadania. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Sokołowa i nie tylko, do dbania o środowisko przyrodnicze, w jakim żyjemy.

 

 

Natalia Kudelska

 

BIP RSS
 
CMS Toruń