Balet "Romeo i Julia" w Teatrze Wielkim (5 marca)

TEATR WIELKI OPERY I BALETU

BALET "ROMEO I JULIA"

Grupa nauczycieli i uczniów obejrzała spektakl baletowy "Romeo i Julia" w Teatrze Wielkim Opery i Baletu, w reżyserii nominowanego do operowego Oscara Krzysztofa Pastora, z muzyką Sergiusza Prokofiewa. W roli głównej wystąpiła Yuka Ebihara; towarzyszył jej Paweł Koncewoj. Widowni bardzo przypadł do gustu talent Martina Pereza. Scenografia nawiązywała do Rzymu Mussoliniego lat trzydziestch, następnie (w tonacji sepiii) do lat pięćdziesiątych, by na końcu przejść do niebieskości i szarości lat dziewięćdziesiątych. Na romantyczną historię nałożona została warstwami tragiczna historia zdarzeń wojennych, jakie miały miejsce od lat poprzedzających drugą wojnę; co jednak nie odebrało pierwszeństwa wzruszeniom, jakie głównie skupiały się na młodych mieszkańcach Werony, pozbawionych wolności i miłości przez potężne rody Montekich i Kapuletów.

Teatr Wielki zawsze zachwyca. Jest pełną splendoru wizytówką naszej polskiej kultury, co jest szczególnie mile, gdy widownia - jak podczas naszej wizyty - była międzynarodowa.

Grupa uczennic i uczniów, którzy obejrzeli spektakl jest z klas: I C, II D, II F; i jedna przedstawicielka maturzystów z III D.

Zapraszamy na wyjazd majowy. Na obejrzenie, wysłuchanie czeka opera "Maria Stuart".