Biwak integracyjny uczniów klas pierwszych (15 września)

.

BIWAK INTEGRACYJNY UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

15 września w Gródku nad Bugiem miał miejsce biwak integracyjny uczniów klas pierwszych. Z samego rana spod szkoły wyruszyły autokary. Podróż w dwóch turach upłynęła bardzo szybko. Wrześniowe słońce zapowiadało piękny dzień, a z nadbużańskiej skarpy roztaczał się malowniczy widok na rzekę, pola, łąki i lasy. W ciekawie zagospodarowanym ośrodku czekało nas wiele atrakcji. W grupach, w kolorowych sektorach,  pod opieką wychowawców i instruktorów uczestniczyliśmy w wielu zabawach i grach. Największą z atrakcji był paintball, czyli prowadzenie pozorowanej walki przy użyciu markerów i „broni”. Kulki wypełnione farbą miały trafić w przeciwnika i wyeliminować go z gry.  Niestety, starcia trwały tylko dziesięć minut. Wszystkie zabawy i gry wymagały współdziałania, miały charakter integracyjny. Zespoły klasowe musiały szybko zgrać się, by sprostać wyzwaniom.

Poznawaliśmy się bliżej również podczas spotkań z pedagogiem. Ciekawe zajęcia dotyczyły też wolontariatu.

Koncert grupy Full Power Spirit z Białej Podlaskiej to kolejna atrakcja z wartościowym przekazem i popisem umiejętności wykonawców. Zespół występuje z powodzeniem od 12 lat w kraju i zagranicą. Dominujący styl to hip-hop.

Pyszny obiad w pensjonacie, ognisko z pieczeniem kiełbasek i pokaz pirotechniczny to kolejne integrujące nas przyjemności. Dzień minął wszystkim szybko, humory dopisywały, zyskaliśmy wielu nowych znajomych. Uważamy biwak za udany i potrzebny. Mamy nadzieję, że dzięki temu wyjazdowi poznaliśmy się na tyle dobrze, by stworzyć zgrane klasy.

Ewelina Tomaszewska, Paulina Góral, Maja Pietraniuk z klasy I