Diecezjalny Dzień Młodzieży w Serpelicach (14 września)

DIECEZJALNY DZIEŃ MŁODZIEŻY W RELACJI IZY GORCZYCY

14 września br. uczniowie naszego Liceum po raz kolejny wzięli udział w Diecezjalnym Dniu Młodzieży organizowanym w Serpelicach. Hasłem wiodącym spotkaniu było: ,,Błogosławieni czystego serca" nawiązujące do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Pierwszym punktem spotkania było rozważanie podczas drogi krzyżowej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim. Następnie wszyscy przejechali do Serpelic, gdzie czekał na nich zespół muzyczny ,, Wyzwoleni z niewoli''. Podczas koncertu młodzież mogła wysłuchać świadectw nawrócenia wokalistów owego zespołu. Jednak najważniejszym kulminacyjnym momentem spotkania była Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Tadeusza Pikusa. Na koniec Mszy zostały poświęcone krzyże przywiezione przez uczniów i symbole ŚDM, które potem młodzież zabrała do swoich domów jako pamiątki. Zapraszamy za rok!
                                                                                                                      Izabela Gorczyca