Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego (23 marca)

Pełna poprawna nazwa brzmi: "Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą". Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza. Duchową adopcję może podjąć każdy kto chce ocalić życie bezbronnemu maleńkiemu człowiekowi. Ty też - Zaadoptuj duchowo bezbronne, zagrożone dziecko. Ocal mu życie! Możesz to zrobić każdego dnia w ciągu roku. Masz jeszcze szansę, zgłoś się do katechetów.

25 marca 2015, podczas uroczystej Mszy św., do adopcji z naszej szkoły przystąpiło ponad 90 osób. Są uczniowie, którzy przystępują podczas pielgrzymki na Jasną Górę i są jeszcze tacy, którzy w swojej parafii. Cieszymy się że ponad 100 dzieci ocalimy od zagłady !!!

siostra Zofa Błońska