Dwie akcje krwiodawstwa (15 i 18 listopada)

15 listopada 2012 roku odbyła się druga Akcja Krwiodawstwa pod hasłem
„Krew dla Janiny” zorganizowana przez prezesa PCK w Sokołowie Podlaskim Pana Mieczysława Bogaja i opiekuna Szkolnego Klubu Honorowych Krwiodawców „Młodzi Krwiodawcy” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Sokołowie Podlaskim Pana Jana Niemirkę.
W tym dniu uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie i Zespołu Szkół nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w godzinach od 8.30 do 13.00, oddawali honorowo krew. Akcja odbyła się na terenie Zespołu Szkół nr 1 w autobusie ambulansie, który specjalnie w tym celu przyjechał z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. W tym dniu przebadano 62 osoby (12 z I LO, 46 z ZS nr1, 4 z powiatu sokołowskiego), z których 54 oddały krew honorowo (9 z I LO, 43 z ZS nr1, 2 z powiatu sokołowskiego).
Podsumowując, w akcji pod hasłem „Krew dla Janiny”, 54 osoby oddały honorowo ponad 24 litry krwi. Akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Wszyscy uczestnicy Akcji byli zadowoleni z możliwości niesienia pomocy innym.

18 października 2012 roku odbyła się Akcja Krwiodawstwa pod hasłem
„Krew dla Janiny” zorganizowana przez prezesa PCK w Sokołowie Podlaskim Pana Mieczysława Bogaja i opiekuna Szkolnego Klubu Honorowych Krwiodawców „Młodzi Krwiodawcy” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim Pana Jana Niemirkę.
W tym dniu uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespołu Szkół nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz osoby z powiatu sokołowskiego w godzinach od 8.30 do 15.00 oddawali honorowo krew. Akcja odbyła się na terenie Zespołu Szkół Nr 1 w autobusie ambulansie, który specjalnie w tym celu przyjechał z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. W tym dniu przebadano 150 osób (15 z I LO, 70 z ZS nr1 oraz 65 osób z powiatu sokołowskiego), z których 75 oddało krew honorowo (10 z I LO, 41 z ZS nr1 oraz 24 z powiatu sokołowskiego).
Podsumowując, w akcji pod hasłem „Krew dla Janiny”, 51 osób oddało honorowo prawie 23 litry krwi. Akcja początkowo przebiegała z wielkimi trudnościami, gdyż okazało się iż są dwie różne grupy, które chciały w tym dniu oddać krew. Wszyscy krwiodawcy byli zadowoleni z możliwości niesienia pomocy innym.

Jan Niemirka