2017-11-07 DZIEŃ PATRONKI

DZIEŃ PATRONKI SZKOŁY

W 150. rocznicę urodzin patronki I Liceum Ogólnokształcącego- Marii Skłodowskiej-Curie 158 uczniów klas pierwszych  złożyło uroczyste ślubowanie.  Zapisaną w tradycji rotę ślubowania odczytała Olga Gąsowska, uczennica klasy IIIC. Ślubowanie odebrała dyrektor I LO pani Teresa Oliwińska.

Pani Dyrektor przybliżyła także uczniom historię sztandaru szkoły, omówiła jego symbolikę. Następnie prowadzący: Julia Adamczuk i Marcin Cichowski wspomnieli najważniejsze wydarzenia z udziałem  uczonej, a odwołując  się do biografii  córki uczonej- Ewy Curie przytoczyli także ciekawostki  z życia ambitnej i nieprzeciętnej kobiety, jaką była patronka I Liceum Ogólnokształcącego- Maria Skłodowska-Curie.

Katarzyna Skibniewska