E-Twinning, E-Learning (10 lutego-22 kwietnia)

E-twinning, e-learning – menadżerowie współpracują z rówieśnikami z Włoch

Platforma e-twinning już od 10 lat umożliwia nawiązanie współpracy partnerskiej ze szkołami  z innych krajów Europejskich. Od niedawna obejmuje również współpracę w ramach programu Erasmus +.

W naszym liceum pierwszy projekt e-twinning był realizowany w 2008 roku ze szkołą z Chester w Wielkiej Brytanii pod hasłem „Exchanging customs and traditions”.

Od lutego br. grupa uczniów z klasy If współpracujez uczniami z Włoch, a dokładnie Carbonii na Sycylii, w ramach projektu „Learning together”. Jak dotąd, uczniowie przygotowali film – prezentację własnej klasy i szkoły oraz prezentacje multimedialne o swoim mieście i okolicach. W kwietniu rozpoczęła się bardziej swobodna, choć jeszcze nieśmiała, komunikacja poprzez forum i czat. Uczniowie mają możliwość doskonalenia jezyka angielskiego w rozmowie z rówieśnikami o swoich zainteresowaniach, muzyce, filmie i tym wszystkim co interesuje młodych ludzi. Do kolejnych zadań objetych projektem należy przedstawienie wybitnych postaci z obu krajów i prezentacja tradycyjnych dań kuchni polskiej i włoskiej.  Jeśli współpraca będzie przebiegała pomyślnie, może być kontynuowana w przyszłym roku szkolnym. Zakończenie realizacji obecnego projektu jest przewidziane na koniec maja 2015 r.

Ewa Witkowska