Eliminacje Olimpiady Historycznej (7 grudnia)

Aż pięcioro uczniów I liceum Ogólnokształcącego  zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej  Olimpiady Historycznej. Serdecznie gratulujemy Jakubowi Dmowskiemu, Paulinie Flór, Monice Kurowskiej, Mai Mirkiewicz i Magdalenie Żochowskiej. Życzymy dalszych sukcesów.

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to ciesząca się wysoką renomą przedmiotowa olimpiada organizowana od 1974 r. przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Komitet Główny Olimpiady Historycznej przy finansowym wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Od wielu lat trzystopniowe eliminacje olimpijskie wyłaniają szkolną elitę historyczną, dla której poznawanie przeszłości jest wielką pasją i drogą do sukcesu. Rywalizacja na okręgowym i centralnym etapie jest dla uczestników zmagań okazją do zapoznania się i dyskusji ze znanymi polskimi historykami, członkami Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej, z których wielu to laureaci poprzednich edycji Olimpiady. Możliwość spotkania innych pasjonatów, sprawdzenia swojej wiedzy, zyskania cennych nagród i otwartej drogi na wymarzone studia jest magnesem przyciągającym niezmiennie najlepszych miłośników historii ze szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju.

Każdego roku uczniowie naszego Liceum reprezentują szkołę przynajmniej na etapie wojewódzkim.

Izabela Staręga i Elżbieta Frączek