2017-10-17 EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNOŚCI SERCA - KLASA DRUGA MEDYCZNA

EUROPEJSKI DZIEŃ

PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

16 października 2017 przypadał Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

Druga klasa medyczna, wraz z profesorem Janem Niemirką oraz pedagogiem Małgorzatą Bartosiak, wzięła udział próbie pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 3. Ponad dwieście osób z całego powiatu sokołowskiego miało możliwość odświeżenia i uzupełnienia swojej wiedzy, umiejętności w zakresie ratowania ludzkiego życia. Uczestnikami byli uczniowie i nauczyciele z sokołowskich szkół oraz strażacy. Ratownik medyczny udzielił instrukcji dotyczących sposobu poprawnego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zawodnicy mieli za zadanie przez pół godziny przeprowadzać masaż serca. Impreza miała za cel propagowanie nauczania o pierwszej pomocy osób w każdym wieku.

Wydarzenie było III Sokołowskim Rekordem w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jak również biciem rekordu Guinnessa w całej Polsce z inicjatywy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Julia Maliszewska