Festiwal Nauki w Siedlcach (16 października)

II E i II F

NA FESTIWALU NAUKI I SZTUKI W SIEDLCACH

16 października 2014 grupa uczniów z klasy II F oraz I E z rozszerzonym zakresem nauczania języka rosyjskiego uczestniczyła w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

Zajęcia odbywały się w  ramach Festiwalu Nauki i Sztuki.Uczniowie wysłuchali wykładu na temat roli muzyki w nauczaniu języka rosyjskiego.Następnie wysłuchali piosenki pt."Я шагаю по москве" ,do której prowadząca zajęcia ułożyła ciekawe zadania.

Uczniowie mieli możliwość przećwiczyć wymowę, a następnie wykonali zadania polegające na uzupełnianiu luk oraz przestawianiu zdań.Zajęcia zakończyło wspólne śpiewanie piosenki.Na lekcji zaprezentowano wykorzystanie technik multimedialnych na lekcjach języka rosyjskiego.

Sylwester Mosiej,Halina Hardej

16 października 2014 uczniowie klas IIF i IE, którzy realizują rozszerzony zakres nauczania języka niemieckiego, uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach „Deutsch ist super” w ramach XVI Festiwalu Nauki i Sztuki.

Studenci filologii germańskiej wraz z opiekunem dr Radosławem Maziarzem, ciekawie poprowadzili zajęcia, które poświęcone były zagadnieniom leksykalnym, tj. połamańce językowe, falsche Freunde (fałszywi przyjaciele) i wiele innych. Nasi uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w tych zajęciach i mieli okazję się przekonać, że nauka języka niemieckiego może być interesująca. Po tych zajęciach mieliśmy możliwość obejrzenia filmu w języku niemieckim.

Wiesława Witkowska