KRONIKA

III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Łodzi (6 czerwca)


6 i 7 czerwca 2013, w łódzkim Teatrze Muzycznym, odbył się III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej pod hasłem „Я помню чудное мгновенье... " ("Pamiętam wspaniałe chwile…").
Festiwal w Łodzi cieszy się wśród młodzieży dużą popularnością. Swoją tradycję zrodził z pasji i entuzjazmu nauczycieli rusycystów, pragnących stworzyć uczniom możliwość poznania i doświadczenia czegoś niecodziennego, możliwość poznania kultury i bogactwa języka rosyjskiego poprzez piosenkę, a także do zaprezentowania własnych umiejętności w niecodziennym repertuarze na profesjonalnej scenie.
 

Naszą szkołę reprezentowali:

Zespół P r o w o k a c j a w składzie:
Paulina Woźniak - wokal
Adam Tokarski - perkusja
Paweł Cichocki - gitara elektryczna
Jarosław Sawicki - gitara basowa

oraz solista Mariusz Rostkowski - wokal i gitara.
 

6 czerwca, po uroczystym otwarciu festiwalu, rozpoczęły wielogodzinne przesłuchania uczestników. Nasi uczniowie po długiej podróży i oczekiwaniach na występ, przygotowywali się w osobistej przebierali, a następnie zaprezentowali się na deskach łódzkiego Teatru Muzycznego. Efekty ich pracy możecie zauważyć w filmach:

film 1

film 2

Po długim dniu, po zakwaterowaniu się w schronisku młodzieżowym uczestnicy wybrali się na krótki spacer po Łodzi, a resztę wieczoru spędzili w towarzystwie kolegów i koleżanek z Łukowa oraz Leżajska.
Kolejny dzień rozpoczął się śniadaniem, po którym uczestnicy udali się do Teatru Muzycznego na dalszą część przesłuchań. Po obiedzie nadszedł czas na długo oczekiwany werdykt jury, o zakwalifikowanych uczestnikach do Koncertu Galowego Festiwalu. W przesłuchaniach brało udział 79 podmiotów muzycznych. Wśród wybranych znalazł się zespół Prowokacja!
Koncert Galowy rozpoczął się występem rosyjskiego aktora teatralnego i filmowego z Moskwy Siergieya Kolesnikova. Tuż po nim publiczność miała możliwość usłyszeć solistę Teatru Wielkiego w Łodzi Krzysztofa Marciniaka. Jako jedenasty wykonawca na deskach teatru po raz drugi zaprezentował się zespół Prowokacja. Po zakończeniu pokazów uczestników nadszedł czas na wręczenie nagród. Po długich, spornych naradach jury postanowiło przyznać zespołowi Prowokacja wyróżnienie.

Tuż po tym uczniowie pożegnali się z koleżankami i kolegami i udali się w drogę powrotną do domu. Mieli także okazję porozmawiać z wymienionym Krzysztofem Marciniakiem - członkiem jury, który osobiście pogratulował zespołowi energii i profesjonalnego występu.

Pulina Woźniak z klasy I B

 

BIP RSS
 
CMS Toruń