listopad 2014 - Milena Gryglas

 

 UCZNIOWIE KLASY II D NA WYDZIALE CHEMII

UNIWERSYTETU PRZYRODNICZO-HUMANISTYCZNEGO W SIEDLCACH


 

Jak przystało na klasę biologiczno-chemiczną, kolejny już raz, w piątek 28 listopada 2014 roku, pojechaliśmy na ćwiczenia z chemii na UPH w Siedlcach.

Tematem zajęć były stężenia procentowe i molowe roztworów. Z początku mogłoby się wydawać, że ćwiczenia będą nudne, ponieważ początkowo pracowaliśmy z takimi samymi odczynnikami. Jednak ideą tych zajęć była precyzja odmierzania i ważenia substancji. Mieliśmy okazję pracować z bardzo dokładną wagą techniczną, której sposób obsługi jest nietuzinkowy, a dla porównania używaliśmy zwykłej wagi, której dokładność jest kilkukrotnie mniejsza. Natomiast druga część zajęć uczyła nas pracy z cieczami i pipetami. I w ten sposób za pomocą różnych urządzeń stworzyliśmy roztwory o odpowiednich stężeniach procentowych i molowych. Naszą dokładność w odmierzaniu substancji sprawdził na koniec areometr, który pokazał gęstość wszystkich wytworzonych przez nas roztworów .

Każde zajęcia na uczelni w Siedlcach wzbogacają nas o dodatkowe doświadczenia, które z czasem wykorzystamy na lekcjach chemii, dlatego też czas im poświęcony nie może być stracony. 

Izabela Trochimiuk

BIP RSS
 
CMS Toruń