2019-02-16 JĘZYK POLSKI

.

DZIENNIKARZ NIE JEST OBOJĘTNYM ŚWIADKIEM RZECZYWISTOŚCI...

SPOTKANIE KLAS HUMANISTYCZNYCH Z DZIENNIKARZEM TELEWIZYJNYM,

ABSOLWENTEM I LICEUM - MARKIEM JEZIERSKIM

18 lutego 2019 roku uczniowie klas humanistycznych brali udział w spotkaniu z Markiem Jezierskim - sokołowianinem, absolwentem I Liceum, dziennikarzem Telewizji Polskiej, gospodarzem bardzo popularnego programu „Rok w ogrodzie”.

Marek Jezierski przedstawił dziennikarstwo jako swoistą sztukę, w której artystą może zostać każdy, bez względu na kierunek studiów, zainteresowania. Wystarczą chęć i umiejętność przekonania innych do poznawania rzeczy nowych, ale też tych powszechnie znanych z niecodziennej strony. Przekazał niezwykle przydatnych wskazówek dotyczące nagrywania własnych krótkich reportaży, zachęcając do realizacji własnej pasji dziennikarskiej. Opowiedział historię swojej kariery, powołania, wskazał na różnorodne aspekty zawodu-pasji. Z humorem opisał dziennikarską codzienność, czynniki składające się na pracę - stres, osobliwe sytuacje, ale przede wszystkim sukcesy, potęgę mediów. Ważne dla Marka Jezierskiego jest poznawanie inspirujących osobowości.
Podkreślił istotę szkolnych lat podczas podejmowania decyzji o przyszłości. Z uznaniem, sentymentem wspominał polonistę I Liceum profesora Władysława Piecyka.
Pozostawił nam również możliwość zadawania pytań, z której bardzo chętnie skorzystaliśmy. W naszej obecności ukazał, jak waga słów, potęga mowy łączy się z życiem codziennym; nawet podczas zdawałoby się zwykłego, szkolnego spotkania.

Jako reprezentanci społeczność I Liceum dziękujemy dziennikarzowi Markowi Jezierskiemu za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Dla wielu z pewnością stał się ogromnym autorytetem, a mądrość otrzymaną możemy już od zaraz wykorzystać bardzo praktycznie; także w życiu codziennym, nie tylko medialnym.

Spotkanie, w ramach "Bibliotecznych Spotkań z Pasją" przygotowały: Agata Mosiej, Katarzyna Skibniewska i Katarzyna Karpińska.

Dominika Kraska

fotoreportaż Karoliny Chomki