2020-12-14 JĘZYK ROSYJSKI

MIĘDZYNARODOWA WYMIANA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia I Liceum Ogólnokształcące wzięło udział w projekcie „kartka świąteczna” ze szkołą przy Stowarzyszeniu Polaków w Mikołajowie na Ukrainie. Celem projektu była wymiana własnoręcznie robionych przez uczniów dowolną techniką kartek świątecznych z życzeniami. Uczniowie I LO zredagowali treść życzeń w języku rosyjskim, zaś uczniowie z Mikołajowa - w języku polskim.

Do projektu przystąpiło 34 uczniów ze strony ukraińskiej i tyle samo ze strony polskiej. Z I LO w projekcie udział wzięli uczniowie uczący się języka rosyjskiego z klas pierwszych: 1A (6 ucz.), 1B ( 8 ucz.), 1C (10 ucz.) oraz 1D (10 ucz.). Koordynatorem projektu ze strony polskiej była Agnieszka Babicka, a ze strony ukraińskiej - pani Krystyna Księżopolska.

W tym roku, ze względu na epidemię, uczniowie przygotowali kartki świąteczne w domu, zrobili zdjęcia i wysłali je za pośrednictwem poczty elektronicznej do rówieśników z Ukrainy. W ten sam sposób dotarły do nas piękne kartki z życzeniami świątecznymi, za które serdecznie dziękujemy. Taka wymiana jest bardzo ważna, gdyż pozwala na kultywowanie tradycji świątecznych, doskonalenie umiejętności językowych oraz zawieranie nowych znajomości.

Już nie możemy doczekać się kolejnych projektów z partnerami z Ukrainy.

Agnieszka Babicka