Katechetyczne sukcesy (12 grudnia)

Konkursy i olimpiady przedmiotowe cieszą się w I LO dużym powodzeniem.

Nasi uczniowie mogą pochwalić się licznymi sukcesami. I tak zeszłoroczny sukces na Olimpiadzie Teologii Katolickiej. Ogólnopolską finalistką została Katarzyna Wyszomierska. Mamywspaniałe nagrody, którymi są indeksy na wybrane kierunki (nie tylko teologię i filozofię) do wielu uczelni. Wszystko to zachęciło innych uczniów.

W tym roku do etapu szkolnego zgłosiło się 57 osób, a ostatecznie przystąpiło 51. Dzięki osiągnięciom Kasi z naszej szkoły, do  etapu diecezjalnego (poziom wojewódzki) może przejść aż 4 osoby. Sprawdzając prace, byliśmy mile zaskoczeni dobrym przygotowaniem uczniów i  gdyby awans zależał od ilości zdobytych punktów - to mielibyśmy kilkanaście osób w finale.

Największą ilość punktów zdobyły i przechodzą do następnego etapu – Mikołajczuk Dominika i Gdula Weronika oraz Wyszomierska Katarzyna i Adamczuk Adrianna.

Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy wygranej nie tylko etapu diecezjalnego ale też ogólnopolskiego.

Katecheci  - s. Zofia i ks. Krzysztof