Klasa akademicka w I Liceum pod patronatem SGH (22 marca)

I LICEUM OBJĘTE PROGRAMEM PATRONACKIM SGH

W naszej szkole zostanie utworzona KLASA AKADEMICKA SGH. Do programu zgłosiło się około 100 szkół w Polsce. Zostało zakwalifikowanych 42 placówek - w tym I Liceum! Projekt koordynuje pani Kamila Raciborska. Już w kwietniu zostanie podpisana umowa między uczelnią a naszą szkołą.

Celem programu „Klasa akademicka SGH” jest rozwinięcie współpracy Uczelni z wyróżniającymi się liceami w Polsce. Udział w programie stwarza licealistom możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim. Program pozwala także poznać ofertę edukacyjną Uczelni i ułatwia dokonanie wyboru ścieżki zawodowej.

W ramach programu organizowane są dla uczniów dedykowane zajęcia dydaktyczne prowadzone przez nauczycieli akademickich oraz współpracowników SGH. Zajęcia odbywają się na terenie kampusu uczelni oraz w siedzibie szkoły. Program stwarza także możliwość rozwijania współpracy w zakresie tutoringu dla najlepszych uczniów, korzystania z Biblioteki SGH, czy też współpracy ze studenckimi kołami naukowymi.

Kamila Raciborska