Klasa II D w laboratorium chemicznym UPH (16 kwietnia)

Klasa II D w laboratorium UPH

16 kwietna 2015 r. uczniowie klasy II D pod opieką pani profesor Mileny Gryglas uczestniczyli       zajęciach z chemii w laboratoriach UPH w Siedlcach. Był to czwarty i zarazem ostatni wyjazd naukowy                    w tym roku szkolnym. Tradycyjnie już, w celu przyswojenia i utrwalenia wiedzy, wykonaliśmy szereg doświadczeń chemicznych.

Tematem zajęć były zagadnienia z zakresu elektrochemii. Poznaliśmy  bliżej przebieg reakcji utleniania i redukcji. Mogliśmy porównać aktywność metali. Sprawiliśmy, że prąd popłynął w obwodzie składającym się z cytryny, ziemniaka, jabłka i cebuli.  Obserwowaliśmy również wydzielanie różnych gazów na elektrodach podczas przepływu prądu w roztworach różnych elektrolitów.

Czwartkowy wyjazd na pewno dostarczył nam wiele nowych informacji. Niewątpliwie największym jego atutem była możliwość samodzielnego wykonania doświadczeń, które stanowią ogromne źródło wiedzy chemicznej. Jesteśmy zadowoleni z tych warsztatów i czekamy na kolejne, ciekawe ćwiczenia, które czekają nas w przyszłym roku szkolnym.

Joanna Adamska