Koncert Andrzeja Kołakowskiego (13 listopada)

Andrzej Kołakowski z Gdańska z muzyczną opowieścią o Zołnierzach Wyklętych

Uczniowie klas III A, III B, III C wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych barda Andrzeja Kołakowskiego (nauczyciela akademickiego w Gdańsku, autora ksiązek o historii wychowania w Polsce, działacza opozycyjnego w Polsce Ludowej). Kołakowski jest członkiem Komitetu Honorowego Fundacji "Łączka" zajmującej się poszukiwaniem, ekshumacją ofiar systemu komunistycznego (inne osoby tworące Komitet Honorowy Fundacji "Łączka").

Kołakowski wykonywał utwory skomponowane przez siebie, ze swoimi słowami. Uzupełniał śpiew wieloma opowieściami o bohaterach Polski opozycyjnej z lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku. Odwołał się do śmierci księdza Stanisława Brzóski na sokołowskim rynku.

Młodzież wielokrotnie oklaskiwała występ, co jednoznaczenie ocenia, wartościuje wydarzenie muzyczne, które w istocie było żywą lekcją historii.

Spotkanie przygotował Andrzej Brzezik - nauczyciel historii w Zespole Szkół nr 1. Uczniowie I Liceum wysłuchali koncertu razem z kolegami, koleżankami Zespołu Szkół nr 1 i Liceum Salezjańskiego.