Konkurs "Lorelay" (14 marca)

14 marca 2015 w Siedlcach miała miejsce

XIII edycja Regionalnego Konkursu Recytacji Poezji i Czytania Prozy NiemieckojęzycznejLoreley.

Konkurs ten jest organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – Oddział Siedlce.

W finale konkursu wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły – Katarzyna Wyszomierska i Aleksandra Sobieska.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z trzech etapów edukacyjnych – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Katarzyna Wyszomierska zajęła I miejsce, recytując wiersz Johanna Wolfganga Goethego "Król Olch". Oprócz nagrody rzeczowej Katarzyna wygrała kilkudniowy wyjazd do Niemiec połączony ze zwiedzaniem Berlina. Cieszymy się bardzo, ponieważ to już kolejny raz nasza szkoła wygrywa w konkursie.

Gratulujemy finalistkom i życzymy dalszych sukcesów.

Wiesława Witkowska