Konkurs ortograficzny języka rosyjskiego (24 listopada)

24 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie odbył się SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „Mistrz Ortografii Rosyjskiej 2015”. W  konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas I, II I III . Konkurs polegał na uzupełnieniu tekstu dyktanda zatytułowanego „Увидеть осень” brakującymi literami. Tekst dyktanda został dwukrotnie odczytany przez nauczycieli języka rosyjskiego – p .Agnieszkę Babicką i p. Sylwestra Mosieja. Wszyscy uczniowie biorący udział w zmaganiach konkursowych poradzili sobie doskonale ze skomplikowaną ortografią rosyjską. W dyktandzie można było zdobyć maksymalnie 75 punktów. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce i tytuł MISTRZA ORTOGRAFII ROSYJSKIEJ otrzymała MILENA SIŃCZUK

II miejsce zdobyła JOANNA WASILEWSKA, III miejsce zajęła ANNA RUDAŚ

Jury postanowiło przyznać również  dwa wyróżnienia.

I wyróżnienie otrzymała IZABELA SIŃCZUK

II wyróżnienie otrzymała MAGDALENA GĘSINA

Gratulujemy wszystkim uczestnikom doskonałej znajomości zasad pisowni rosyjskiej, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Babicka, Sylwester Mosiej