Konkurs plastyczny (język rosyjski) - grudzień 2017

KONKURS PLASTYCZNY

2 grudnia 2017, w IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach, odbył się VI Konkurs Plastyczny „Вот и Россия”. Tegoroczny temat konkursu brzmiał : „MOTYWY ROSYJSKIEJ SZTUKI LUDOWEJ”.
Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach z metodykiem języka rosyjskiego, panią Ewą Jagiełło na czele.

Technika pracy była wybierana przez uczestnika konkursu, określony został format prac plastycznych – rysunek A4 lub A3 o dowolnej tematyce z zachowaniem wzornictwa i kolorystyki rosyjskiej sztuki ludowej (np. хохлома, гжель, палех i inne).
Uczniowie wykonywali prace samodzielnie na miejscu w czasie do 3 godzin zegarowych.
Ocenie podlegały: estetyka wykonania, pomysłowość, wkład pracy, oryginalność oraz stopień trudności.
Nasze liceum reprezentowały uczennice klasy pierwszej : Olga Ratyńska i Dominika Żołyńska.
Prace uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Aleksandr Dodonow – przedstawiciel Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie, Alieksiej Pulik - przewodniczący Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Polsko-Rosyjskiego Dialogu Młodzieżowego „Ermitaż”, Bożena Prachnio – doradca metodyczny SCDiDN w zakresie nauczania plastyki oraz Adam Bobryk- profesor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Miło mi poinformować, że prace obydwu uczennic zostały docenione przez jury.
Olga Ratyńska zajęła III miejsce, a Dominika Żołyńska otrzymała wyróżnienie.
Dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Gratuluję serdecznie.
                                                                       Agnieszka Babicka