Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej (15 grudnia)

SUKCES UCZNIÓW I LICEUM W KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI ROSYJSKIEJ

Wszyscy uczniowie I Liceum uczestniczący w konkursie recytatorskim poezji rosyjskiej stanęli na podium. W sobotę, 12 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Siedlcach przy ul. Langego odbył się XIII Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej STROFY POD SAMOWAREM.

Nasze liceum godnie reprezentowali: Katarzyna Kondracka, Joanna Tomczuk i  Cezary Kryszczuk, ujmując komisję konkursową wysokim poziomem zdolności językowych i artystycznych. Jury oceniało poprawność fonetyczną: wymowę, akcent i intonację, interpretację i ogólny wyraz artystyczny prezentowanych utworów. Mamy przyjemność poinformować, że:

KATARZYNA KONDRACKA zdobyła I miejsce, recytując dwa utwory К. Симонова „Жди меня” oraz Р. Рождественского „Всё начинается с любви”. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem p. Agnieszki Babickiej.

JOANNA TOMCZUK zajęła III miejsce, recytując utwory В. Высоцкого „Письмо к другу" oraz Э. Асадовa „ Я могу тебя очень ждать”.

CEZARY KRYSZCZUK otrzymał wyróżnienie, recytując utwory М. Лермонтовa „Выхожу один я на дорогу…” oraz „Ангел”. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem p. Sylwestra Mosieja.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Koordynatorem konkursu jest pani mgr Ewa Jagiełło - doradca metodyczny języka rosyjskiego. Konkurs obejmował recytację poezji rosyjskiej w oryginale i skierowany był do uczniów z Siedlec, powiatu siedleckiego oraz sąsiednich powiatów. Eliminacje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za udział w konkursie i gratulujemy sukcesów.

nauczyciele języka rosyjskiego Agnieszka Babicka, Sylwester Mosiej