LVII Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym (16 grudnia)

LVII Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

16 stycznia 2016 r. w Instytucie Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyły się eliminacje okręgowe 57. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tegoroczna edycja organizowana była pod hasłem „Polska w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego”.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych wyróżniających się ponadprzeciętną wiedzą z wielu dziedzin, takich jak politologia, stosunki międzynarodowe, prawo czy historia.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Marta Kozak i Joanna Tomczuk. Dziewczyny świetnie poradziły sobie z tegorocznym tematem olimpiady. Zakres materiału był olbrzymi, trudność pytań więcej niż trudna, tym bardziej cieszy duża liczba punktów zdobytych przez uczennice. Zgodnie z regulaminem Olimpiady do finału na poziomie centralnym zakwalifikowało się pięciu laureatów II etapu. Marta i Joanna zakończyły eliminacje na poziomie okręgowym.

Monika Ługowska