Marionalia (27 czerwca)

W czasie szkolnych Marionaliów, czyli w dniu przeróżnych konkursów odbyły się: spektakl TEATRU RZECZYWSITEGO z Siedlec, przedstawienia szkolnej grupy teatralnej PRETEKSTY, konkurencje sportowe, konkurs wiedzy o księdzu Bosko, konkurs wiedzy "Jeden z dwunastu", "Król i królowa balu", "Kalambury", wystawa pupili - kotów, psów i innych stworzeń. Była także dyskoteka.

Szkolna grupa teatralna zaprezentowała w świetlicy szkolnej przedstawienie "O'laBOGA!".

Nadrzędnym wątkiem jest mitologia zaprezentowana z kabaretowym zacięciem, ale również zostały wykorzystane teksty poetyckie Cz. Miłosza, W. Szymborskiej, K.I.Gałczyńskiego, S.Mrożka, W.Sikory.
Zupełnie odmienne wrażenia teatralne zapewnił gościnnie występujący w Liceum Teatr Rzeczywisty prowadzony przez naszego ucznia Mateusza Kuca (1c). Zobaczyliśmy fragmenty spektaklu "Chicago".
Opiekunka grupy: Urszula Kosieradzka.

W konkursie "Jeden z dwunastu" udział wzięli:

1a - Szymon Wieczorek
1b - Justyna Skorupka
1c - Aleksandra Parzonka
1d - Olga Sękal
1e - Marcin Łach
1f - Kamil Bartczuk
2a - Piotr Rzewnicki
2b - Łukasz Millik
2c - Justyna Grudzień
2d - Dominika Michalak
2e - Jarosław Rytel
2f - Bartosz Abramczuk

Zwyciężyła Justyna Skorupka z klasy I B.
Konkurs prowadził Łukasz Łokcieć z klasy II A.

Pytania dotyczyły każdej dziedziny wiedzy nauczanej w naszej szkole. Pomysłodawczyni konkursu to Beata Małko.

W sali gimnastycznej zmagały się w konkurencjach sportowych cztery siedmioosobowe drużyny.
W skład ich wchodzili uczniowie klas 1-2. Zabawa była wspaniała - wiele uciechy mieli uczniowie skaczący na piłkach, dużym zaskoczeniem były mumie, które w nienaruszonym stanie musiały przejść jak najdłuższy odcinek. Trzeba było także trafić do celu oszczepem z zawiązanymi oczami oraz uczestniczyć w wyścigach w workach. Z zaangażowaniem przeciągano linę i budowano jak najwęższą, ale i najwyższą piramidę. Nie było osoby, która by nie poddała się sugestii prowadzących taneczne warsztaty - na sali gimnastycznej bawili się wszyscy zgromadzeni.