2017-11-09 MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ - "PRETEKSTY"

Szkolna grupa teatralna PRETEKSTY rozpoczęła świąteczny, patriotyczny koncert miejski

"Młodzi dla Niepodleglej".

Wśród utalentowanych wykonawców grupy były profesjonalistki znane z przeróżnych konkursów teatralnych i recytatorskich oraz debiutanki na scenie, młode talenty. I Liceum było jedyną szkołą, jaka zaprezentowała swój patriotyzm wielką poezją, żywym słowem recytowanym; co świetnie współgrało z muzycznymi częściami koncertu. Na scenie jako pierwsze wybrzmiały skrzypce niezrównanego ucznia I Liceum, a następnie "Fortepian Szopena" oraz "Moja piosnka" II Cypriana Norwida. 11 Listopada nie mogło też zabraknąć wieszczej poezji Adama Mickiewicza. Pojawił się też mniej znany, lecz wspaniały liryk Tadeusza Nowaka o ojczyźnie wysokich śniegów i bieli szlacheckich dworów z przeszłości. Wspaniale zagrał koncert na skrzypce Piotr Wicenciak.

W grupie tanecznej SOKOŁOWIANIE także można było dostrzec licealistki z Sadowej; w strojach ludowych, później z Królestwa Kongresowego. Ujmowały wdziękiem, urodą, gracją.

Wśród muzyków - absolwent gitarzysta, którego charakterystyczną grę jakże miło było ponownie usłyszeć.

Urszula Kosieradzka jest opiekunką grupy "Preteksty", a także współautorką scenariusza.

Cała sala Sokołowskiego Ośrodka Kultury była wypełniona osobami w bardzo różnym wieku. Cieszymy się, że jak zwkle na widowni byli reprezentanci I Liceum, w tym emerytowani nauczyciele i wielu absolwentów, wokalistki wspanialej szkolnej grupy muzycznej PRELUDIUM oraz wokalistka świetnej szkolnej grupy muzycznej PROWOKACJA. Nigdy też nie braknie Rodziców uczniów I Liceum.

Za rok stulecie Niepodległości!