Olimpiada Fizyczna (21 grudnia)

65. Olimpiada Fizyczna

Uczeń Maciej Bala zakwalifikował się do II etapu (wojewódzkiego) 65. Olimpiady Fizycznej. Etap I polega na rozwiązywaniu 15 krótszych i trzech dłuższych zadań teoretycznych poziomem i zakresem umiejętności wykraczającym poza obowiązujący w szkole, a ponadto rozwiązaniu dwóch zadań doświadczalnych – czyli wyznaczeniu doświadczalnym pewnych wielkości fizycznych. Etap ten jest jak widać dosyć czasochłonny, sam opis rozwiązań wymaga kilkunastu godzin. Z poza Warszawy i Lo 6 w Radomiu. Do II etapu zakwalifikowało się tylko trzech uczniów  - po jednym z Ostrołęki, Siedlec i … Maciek.

Jarosław Krakowski