Pielgrzymka maturzystów (30 marca, 1 kwietnia)

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY 2016

Od 31 marca do 1 kwietnia 2016 uczniowie klas trzecich naszej szkoły - 120 osób, wspólnie z opiekunami i maturzystami diecezji drohiczyńskiej uczestniczyli w modlitewnym czuwaniu na Jasnej Górze, którego hasło przewodnie brzmiało: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Głównym celem modlitewnych rozważań przed cudownym obrazem Matki Bożej było wypraszanie potrzebnych łask dla maturzystów, aby pomyślnie zdali tegoroczne egzaminy maturalne oraz dokonali dobrego wyboru dotyczącego dalszej życiowej drogi.

Pierwsza część naszego spotkania rozpoczęła się ok. godz. 16.00 w auli Kordeckiego gdzie z przyjemnością wysłuchaliśmy ks. Wojciecha Węgrzyniaka, który rozważał dla nas słowo Boże i ciekawie opowiadał o tym co znaczy być miłosiernym. Następnie o godz. 18.00 zgromadziliśmy się na wałach jasnogórskich , aby uczestniczyć w przygotowanej przez uczniów drodze krzyżowej, która wprowadziła nas w refleksję nad sensem męki i śmierci Jezusa Chrystusa.

Kolejnym etapem było trzygodzinne czuwanie modlitewne, które rozpoczęliśmy od Apelu Jasnogórskiego pod przewodnictwem naszego biskupa Tadeusza Pikusa. Ta część spotkania miała miejsce w kaplicy Matki Bożej przed Jej cudownym obrazem i była prowadzona przez alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Po zakończeniu czuwania o północy rozpoczęła się uroczysta Msza św. w bazylice. Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Biskup Tadeusz Pikus. W intencjach młodzieży modlili się również wszyscy księża obecni na pielgrzymce. Całość zakończyła się uroczystym błogosławieństwem.

Milena Sińczuk, uczennica I Liceum