Pielgrzymka maturzystów (4, 5 kwietnia)

Maturzyści diecezji drohiczyńskiej modlili się z czwartku na piątek (4-5 kwietnia) podczas nocnego czuwania na Jasnej Górze. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa z Ewangelii św. Marka: „Nie bój się, wierz tylko”. Do sanktuarium przybyło ok. 1,3 tys. uczniów klas maturalnych. Towarzyszyli im nauczyciele, dyrektorzy szkół, katecheci oraz kapłani.

Z naszego liceum wzięło udział ok. 140 uczniów pod opieką wychowawców, nauczycieli i katechetów.

Zostały zamówione dwie Msze św. w intencji maturzystów ,które będą odprawione 4 i 6 maja o godz. 15.30 w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej.

Punktem centralnym pielgrzymki była msza święta, odprawiona o północy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył biskup drohiczyński Antoni Dydycz, w koncelebrze z duszpasterzami młodzieży. Oprawę liturgiczną przygotował ks. Tomasz Szmurło wraz z młodzieżą z Sokołowa Podlaskiego. Słowa powitanie skierował ks. Andrzej Lubowicki - dyrektor Wydziału ds. Młodzieży.

siostra Zofia Błońska,

zdjęcia: Jarosław Cuch