Profilaktyka dla uczniów klas pierwszych - dopalacze (18 listopada)

NIE DOPALAJ, BO SIĘ SPALISZ!

18 listopada 2015r. w I Liceum odbyło się spotkanie pod hasłem "Nie dopalaj bo się spalisz!”. Warsztaty dla uczniów klas pierwszych poprowadził p. Leszek Roszczenko z Centrum Profilaktyki Społecznej. Młodzież podczas spotkania została wprowadzona w temat związany z zagrożeniem, jakie niesie za sobą sięganie po dopalacze, które mogą doprowadzić do uszkodzeń, chorób a także nawet do śmierci. Omówiony został sposób działania substancji psychoaktywnych, jakie szkody zdrowotne (psychiczne i somatyczne) wywołują. Wyjaśniono mechanizm powstawania uzależnień oraz omówiono, dlaczego nowe narkotyki są szczególnie niebezpieczne.

Agata Witkowska