Profilaktyka w i Liceum (15 marca)

15 marca 2016, w naszej szkole miało miejsce spotkanie dotyczące cyberprzemocy, które poprowadził pan Dariusz Tomczuk z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim internetu i telefonów komórkowych. Policjant wyjaśnił młodzieży jakie zachowania w internecie są zabronione, oraz przedstawił konsekwencje łamania prawa (także przez osoby nieletnie) w wirtualnym świecie. Funkcjonariusz Policji szczegółowo omówił także zagrożenia czyhające na uczniów w sieci oraz przestrzegł w jaki sposób dojrzale i odpowiedzialnie korzystać z osiągnięć nauki XXI wieku.

pedagog szkolna Agata Witkowska