Sem Dzieci i Młodzieży - udział w projekcie (4 kwietnia)

XXII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie po raz kolejny przystąpiła do projektu edukacyjnego realizowanego przez Kancelarię Sejmu RP - Sejm Dzieci i Młodzieży.

Tematem tegorocznej sesji są Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. W toku realizacji projektu wyłonionych zostanie 460 najlepszych uczniów, którzy stają się później posłami Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jedyne posiedzenie odbywa się 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka. W ramach projektu młodzież ma odnaleźć w swojej okolicy miejsca pamięci ważne dla lokalnej i narodowej tożsamości, zgromadzić informacje na ich temat, zbadać funkcjonowanie tego miejsca w świadomości społecznej.

Uczniowie I Liceum są żywo zainteresowani podtrzymaniem i rozpowszechnianiem tradycji narodowej i państwowej. Życzymy im powodzenia w zmaganiach konkursowych.

Monika Ługowska