2017-10-30 SPORT W I LICEUM

Lidia Chojecka - mistrzyni Polski i Europy w I Liceum

25 października 2017 w naszej szkole, w spotkaniu uczestniczyła Lidia Chojecka. To bardzo dobra, utalentowana polska lekkoatletka, wielokrotna rekordzistka i medalistka Mistrzostw Polski i Europy, a także finalistka Igrzysk Olimpijskich na średnich dystansach.

Podczas spotkania nasi uczniowie (Monika Poławska, Angelika Trebnio, Ola Gąsowska oraz Piotr Kacprzyk) bardzo dokładnie wypytywali Lidię Chojecką o całą jej karierę, począwszy od jej dzieciństwa a kończywszy na ostatnich latach treningów. Po ponad 20-letniej karierze nasza medalistka bardzo ciepło i wyrozumiale opowiadała się o swoich startach, zwycięstwach i porażkach. Najbardziej żałuje, że nie udało jej się zdobyć olimpijskiego złota, choć dwukrotnie była w finale.

Spotkanie to bardzo cenna lekcja, która na żywo ukazuje jakie wartości niesie za sobą sport.

Grzegorz Wyszomierski w imieniu nauczycieli wychowania fizycznego