Spotkanie klasy pierwszej społecznej z psycholog Joanną Romańską (22 kwietnia)

KLASA PIERWSZA SPOŁECZNA

Klasa IE o profilu społecznym spotkała się z panią  psycholog Joanną Romańską, która jest absolwentką naszej szkoły, a obecnie pracuje jako psycholog. Pani Romańska ukończyła Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej.

Pani psycholog opowiadała nam o swojej pracy oraz o tym jakie przedmioty powinniśmy zdawać na maturze aby móc studiować w WSPS. Do pracy psychologa potrzebna jest umiejętność słuchania drugiej osoby oraz pogodzenia życia prywatnego z zawodowym Mówiła też, że praca  psychologa jest ciężka, ale daje ogromną satysfakcję. Ważne, aby nie zamykać się na jedno rozwiązanie danego problemu i konsultować się z innymi psychologami.
Pomimo skończenia studiów wyższych, trzeba uczęszczać na kursy i szkolenia kilka razy w roku. Przypominają one wiedzę zdobytą na studiach oraz ją poszerzają.  Spotkanie było bardzo owocne, dowiedzieliśmy się wiele o pracy psychologów.

Uczniowie klasy IE