Spotkanie menadżerów z klas pierwszych (6, 9 lutego)

SPOTKANIE Z CZŁOWIEKIEM SUKCESU

6 i 9 lutego 2015 klasa I B i IF spotkały się z panem Piotrem Gołosiem, absolwentem naszego liceum.

W związku z tym, że jesteśmy klasami menadżerskimi warsztaty poświęcone były tematyce sukcesu w biznesie. Pan Piotr opowiadał o własnych doświadczeniach, sukcesach i porażkach, które doprowadziły go do miejsca, w którym aktualnie się znajduje (jest Prorektorem do spraw Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej w Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego w Warszawie, współwłaścicielem dobrze prosperującej firmy handlowej oraz prowadzi szkolenia biznesowe).

Jednym z ćwiczeń, które miało pomóc wyobrazić sobie nasze życie, za kilkanaście lat była linia życia. Przeprowadziliśmy także analizę SWOT. Zmusiła nas do refleksji na temat naszej przyszłości, obiektywnej oceny siebie i pozwoliła stwierdzić, że ma ona ogromny wpływ na nasze przyszłe funkcjonowanie w społeczeństwie. Uzmysłowiła jak odnaleźć się w wyobrażonej przez siebie przyszłości.

Pan Gołoś motywował nas, byśmy nie poddawali się jeśli coś na starcie nam się nie uda, ponieważ każda porażka pozwala wyciągać odpowiednie wnioski. Kładł  nacisk na twardą walkę z otaczającą nas rzeczywistością. Rynek pracy w przyszłości będzie wymagający, dlatego Pan Piotr doradził nam w jaki sposób sprostać jego oczekiwaniom, a kluczem do osiągnięcia naszych celów jest znajomość języków obcych. Najważniejszą rzeczą jaką uczniowie wyciągnęli z zajęć była umiejętność planowania i gospodarowania swoim czasem w taki sposób, aby wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, która wzbogaci naszą wiedzę i doświadczenie, potrzebne do osiągnięcia sukcesu.

Całe spotkanie okazało się bardzo pouczające. Sprawiło, że zaczęliśmy myśleć o tym co nas czeka poważniej niż do tej pory. Jednoznacznie stwierdziliśmy, że zajęcia były bardzo ciekawe i chcielibyśmy uczestniczyć w nich jeszcze raz.Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi za poświęcony nam czas i dobre chęci, liczymy na kolejne tak owocne spotkania.

Paulina Benedykciuk,  Katarzyna Wojtczuk i Natalia Kudelska