Spotkanie z absolwentem Kacprem Krusiewiczem (23 listopada)

UCZNIOWIE I LICEUM ODKRYWAJĄ TAJNIKI LINGWISTYKI

Uczniowie klasy społecznej i menadżerskiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim spotkali się 23 listopada z panem Kacprem Krusiewiczem. Gość jest absolwentem naszej szkoły obecnie studiującym lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej.

Uczniowie klasy społecznej i menadżerskiej uczą się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, dlatego też tematyka studiów językowych jest im bliska. Gość opowiedział młodzieży o studiowaniu na renomowanej uczelni, jaką jest Uniwersytet Warszawski, przedstawił pracujących tam wykładowców, zaprezentował przykładowy plan zajęć. Opowiedział też o pracy tłumacza i o różnych rodzajach tłumaczeń. Jest to praca bardzo ciekawa i dobrze płatna, ale jednocześnie odpowiedzialna. W przypadku błędnie wykonanych tłumaczeń poświadczonych może grozić odpowiedzialność karna. Nasz gość podkreślił także, że jeśli chcemy iść na studia lingwistyczne, to musimy pracować systematycznie już teraz, gdyż są to studia wymagające dużego zaangażowania. Było to bardzo interesujące spotkanie. Serdecznie dziękujemy panu Kacprowi Krusiewiczowi za to, że poświęcił społeczności I Liceum swój czas i przybliżył ważną dla nas tematykę.

Uczniowie I Liceum z klas 1e i 1b oraz Izabela Staręga i Kamila Raciborska