Studencka grupa rekonstrukcyjna w I Liceum (11 marca)

LEKCJA HISTORII - studencka grupa rekonstrukcyjna w I Liceum

Uczniowie I Liceum uczestniczyli w spotkaniu z oddziałem rekonstrukcyjnym GRH WiN - "Wolność i niezłomność". Gościliśmy dowódcę Jana Dubiela, Jana Wieczorka, Jakuba Dubiela i Piotra Kolanka - absolwenta naszej szkoły. Młodzież wysłuchała wykładu o oddziałach partyzanckich i walkach Żołnierzy Wyklętych również z powiatu sokołowskiego. Zostały omówione rodzaje broni oraz cechy umundurowania typowego dla oddziałów partyzanckich. Konkurs przygotowany przez gości wygrał Mikołaj Rudasz.

Po części oficjalnej uczniowie mogli z bliska obejrzeć wojskowe pamiątki, porozmawiać z gośćmi o działaniach rekonstrukcyjnych. Spotkanie zwieńczyło złożenie kwiatów pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego w parku im. Adama Mickiewicza w Sokołowie Podlaskim przez przedstawicieli oddziału GRH WiN i delegację uczniów I Liceum. Dziękujemy gościom za podzielenie się swoją pasją, wiedzą i bezinteresownie poświęcony czas.