Sukces Katarzyny Wasilczuk (11 czerwca)

11 czerwca 2015  uczennica I Liceum Katarzyna Wasilczuk, wraz z nauczycielem prowadzącym Beatą Małko,brała udział w uroczystości wręczenia nagrody wygranej w Konkursie Języka Angielskiego Gifted&Talented, organizowanego przez Instytut Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas drugich liceów ogólnokształcących z województwa mazowieckiego i ma charakter dwuetapowy.
Etap szkolny polega na rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego oraz wykonaniu tłumaczenia o tematyce kulturoznawczej lub realioznawczej z języka angielskiego na język polski. Zadaniem uczniów podczas finałowego etapu uniwersyteckiego jest wykonanie tłumaczenia o tematyce kulturoznawczej lub realioznawczej z języka polskiego na język angielski podczas 90 minut.
Kasia poradziła sobie doskonale podczas etapu szkolnego, jak i finałowego-uniwersyteckiego, uzyskując tytuł Laureata i III miejsce  konkursie.

Nagrodę odebrała z rąk przewodniczącego Rady Naukowej Konkursu prof. zw. dr hab. Sambora Gruczy oraz przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego dr Marcina Łączka.

Patronat Honorowy konkursu:
Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Elżbieta Radziszewska