Sukces w Zawodach Strzeleckich (3 grudnia)

Na początku grudnia odbyły się zawody strzeleckie, w których rywalizowały szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Sokołowa Podlaskiego. I Liceum reprezentowały dwie drużyny i osiągnęły wspaniałe wynika.

Zespołowo zajęły miejsca pierwsze i czwarte. Skład pierwszego zespołu: Aleksandrowicz Luiza, Mięsak Patryk, Wiktorowski Eryk, Krasnodębski Bartłomiej. Skład drugiego zespołu: Byszewski Kacper, Skorupka Emil, Pomarański Daniel, Trendziuk Jarosław. Możemy poszczycić się także zwycięstwami indywidualnymi: drugie miejsce wśród dziewcząt zajęła Luiza Aleksandrowicz, drugie miejsce w grupie chłopców Bartłomiej Krasnodębski, trzecie - Emil Skorupka.

Zawodnicy biorący udział w zawodach należą do Koła Strzeleckiego prowadzonego przez Justynę Bujalską - nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa w I Liceum. Zajęcia Koła doskonalą umiejętności strzeleckie. Dla wielu to pasja, hobby, dla innych odskocznia od codziennych obowiązków. Sport kształci postawę stosowania w praktyce nieprzecenionej zasady fair play.

Nie sposób zżyć się z kimś bardziej niż przez grę we wspólnej drużynie, pomagając i doradzając sobie nawzajem. Sport uczy szacunku dla przegrywających. Henryk Jordan, lekarz, pionier nowoczesnego wychowania fizycznego w Polsce i popularyzator gier sportowych, stwierdził, że sport, w tym strzelectwo, jest wspaniałą szkołą życia.

młodzież z Koła Strzeleckiego w I Liceum