Sukces w zmaganiach Olimpiady Teologii Katolickiej (5 marca)

5 marca 2015, w Drohiczynie, w Wyższym Seminarium Duchownym, odbył się

diecezjalny etap XXV Olimpiady Teologii Katolickiej w diecezji drohiczyńskiej.

Temat olimpiady: „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”.

Tegoroczne zagadnienia, z którymi zmierzają się olimpijczycy mają na celu zapoznanie się ze znaczeniem sakramentów uzdrowienia w życiu chrześcijanina, ukazanie istoty sakramentów, realnej obecności w nich Boga oraz troski o człowieka.

Do etapu diecezjalnego z naszej szkoły zakwalifikowały się cztery uczennice z racji tego, że w zeszłym roku Kasia Wyszomierska zajęła pierwsze miejsce. Niewiele gorzej poszło w tym roku – Kasia zajęła drugie miejsce i ponownie jedzie na finał ogólnopolski, który w tym roku odbędzie się od 16 do 18 kwietnia w Łomży.

Dyplomy i nagrody wręczył biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, gratulując młodzieży wspaniałej wiedzy, podziękował również wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym oraz katechetom i nauczycielom, za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu swych uczniów do olimpiady.

S. Zofia Błońska