2019-03-13 VII MAZOWIECKA OLIMPIADA POLIGLOTÓW

.

VII MAZOWIECKA OLIMPIADA POLIGLOTÓW

13 marca 2019 roku uczniowie I Liceum wzięli udział w VII Mazowieckiej Olimpiadzie Poliglotów organizowanej przez Lingwistyczną Szkołę Wyższą.

Pod opieką p. Anny Burzyńskiej do Warszawy pojechało 18 uczniów naszej szkoły: Julia Ambroziak vel Mrozowicz, Szymon Bartosiak, Wioleta Ignaciuk, Dominika Jurczak, Dominika Kraska, Kamil Laskowski, Pola Marcyniuk, Maja Mazur, Władysław Młynik, Magdalena Moczulska, Maria Salach, Sandra Sikorska, Jakub Skwierczyński, Karol Smuniewski, Zuzanna Steć, Michał Stolarczuk, Julia Suchenek, Maria Żebrowska.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testów z języka polskiego, angielskiego oraz rosyjskiego lub niemieckiego. Uczniowie musieli wykazać się znajomością gramatyki, słownictwa, frazeologii oraz wiedzy na temat kultury i historii krajów wybranego obszaru językowego.

Wyniki pierwszego etapu poznamy za dwa tygodnie. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

nauczyciele języków obcych

.