Wizyta gości z Dubna na Ukrainie (11 kwietnia)

WIZYTA UCZNIÓW Z DUBNA NA UKRAINIE W I LICEUM

W poniedziałkowy poranek, 11 kwietnia zawitała do naszej szkoły grupa uczniów z Dubna na Ukrainie. Powitaliśmy dziewczęta - Erykę, Karolinę i Julię wraz z ich opiekunką, panią Ludmiłą dźwiękami rosyjskiej muzyki oraz tańcem rosyjskim. P

ierwszy dzień wizyty w naszej szkole dziewczęta rozpoczęły od lekcji języka rosyjskiego prowadzonej przez pana Sylwestra Mosieja. Cezary Kryszczuk przygotował ciekawą prezentację multimedialną na temat: "Мой город Соколув Подляски".Uczennice z Dubna z ciekawością wysłuchały prezentacji w języku rosyjskim i polskim. Następnie przy herbatce i smakołykach dziewczęta opowiadały o swoim rodzinnym mieście -Dubnie. Dowiedzieliśmy się o różnicach w polskim i ukraińskim systemie kształcenia, o pamiątkach, tradycjach i szeroko pojętej kulturze...Nasze ukraińskie koleżanki uczestniczyły w lekcjach według planu klasy II e. Na języku angielskim pani Anna Burzyńska przygotowała ciekawe zajęcia w formie filmiku o  wyborach parlamentarnych w Anglii. Oprócz przygód językowych dziewczęta miały okazję brać udział w lekcji biologii, geografii, historii i społeczeństwie.

Tak minął pierwszy dzień...Życzymy Gościom miło spędzonego czasu....wielu wrażeń i ......nowych znajomości!

uczennice, uczniowie klasy II E