Wizyta w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury (12 października)

Z WIZYTĄ W ROSYJSKIM OŚRODKU NAUKI I KULTURY W WARSZAWIE

12 października 2012 roku odbył się wyjazd edukacyjny do Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy II F i II B (ci, którzy uczą się języka rosyjskiego) oraz dwie uczennice klasy III F.

Na początku zwiedziliśmy bibliotekę i czytelnię RONiK-u. Przekonaliśmy się, że zbiory biblioteki są bardzo bogate i zawierają literaturę społeczno-polityczną, literaturę piękną (klasyczną i współczesną), książki z zakresu literaturoznawstwa, sztuki, historii Rosji, książki dla dzieci.

Następnie odbyły zajęcia poświęcone Rosji, które prowadziła Rosjanka p. Daria Isajeva – koordynator ds. języka rosyjskiego. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, m. in., gdzie w Rosji są czynne wulkany, gdzie winogrona rosną na jodłach i ile kresek poniżej zera spada zimą temperatura w najzimniejszym miejscu na Ziemi zamieszkanym przez człowieka .

Odbył się też konkurs kulturoznawczy, w którym największą wiedzą na temat Rosji popisali się Tomasz Bieliński, Przemysław Tomczak oraz Michał Kur. Chłopcy otrzymali nagrody książkowe – utwory pisarzy rosyjskich w oryginale.

Na koniec obejrzeliśmy zabawną komedię produkcji rosyjskiej pt. „Моя безумная семья” („Moja zwariowana rodzinka”) w oryginalnej wersji językowej, po której nastąpiła krótka dyskusja.

Wyjazd wzbogacił nas w nowe informacje i udowodnił, że dobrze radzimy sobie w środowisku rosyjskojęzycznym.

Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej RONiK i zapoznania się z kalendarzem imprez kulturalnych.

Wycieczkę do Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie zaliczamy do bardzo udanych.

Agnieszka Babicka

nauczyciel języka rosyjskiego

Film, który obejrzeliśmy wzbudził w nas wiele pozytywnych emocji. Atmosfera tam panująca była bardzo przyjazna, zostaliśmy ciepło przyjęci. Miło było posłuchać ciekawych opowieści rodowitej Rosjanki. Najcenniejszy był kontakt z żywym językiem rosyjskim. Z chęcią wrócimy tam jeszcze raz!

Uczniowie kl. II F