Wizyta w sądzie (9 grudnia)

Relacja uczennicy z wizyty w Sądzie Rejonowym w Sokołowie Podlaskim

Szczere zdziwienie w sokołowskim sądzie rejonowym wywołali wychowankowie naszej szkoły przychodząc - pod opieką pani Moniki Ługowskiej - na przewód sądowy dnia 11.12.2014. Uczniowie klas 2B i 2D wypełnili ławy dla publiczności podczas rozprawy osoby, która usłyszała zarzut próby kradzieży. Na sali oprócz nas, byli: sędzia, protokolant, poszkodowani z prokuratorem, oskarżony i dwóch policjantów (...)

Wchodząc na salę, zostaliśmy poproszeni o idealną ciszę, wiec było słychać tylko donośny głos głównego adwokata, ludzi poproszonych o głos oraz stukot klawiatury komputerowej protokolanta, który ściśle współpracował z sędzią. Po zakończonej sprawie, sędzia skierował do nas kilka słów od siebie. Apelował o rozwagę i przytomne myślenie w każdej sytuacji, ponieważ już nie raz przed nim stawali nasi rówieśnicy oskarżeni np. o jazdę po alkoholu. Żegnał nas z nadzieją, że to co  zobaczyliśmy, da nam do myślenia. Jednak wszystko nie odbyłoby się, gdyby nie uprzejmość pani Bezler, która poinformowała nas przez swojego syna o dacie i godzinie rozprawy sądowej. Dziękujemy !

I.T.